Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.com.tr Bize Yazın!

Elçin Biçer

Elçin Biçer | Uzman Psikolog

Merhabalar,
İsmim Elçin Biçer. İnsanın beden, zihin ve ruhsallık olmak üzere üç temel öğeden oluştuğunu; her an bu 3 temel öğenin birbiriyle etkileşim halinde olduğunu düşünürek; beden- zihin ve ruhsallık(body/mind) arasındaki ilişki ve etkileşimin özel ilgi alanım olduğunu söyleyebilirim. Boğaziçi Üniversitesi’nde psikoloji lisans eğitimimi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Psikososyal onkoloji yüksek linsansımı tamamlayarak kronik hastalıklarla ruhsallık arasındaki ilişkiye odaklandım. Bu anlamda, Institute for Advanced Training in Dance/Movement Therapy ’den dans/hareket terapisi uygulayıcılığı sertifikası alarak uygulamalar yapmaktayım. Okul ortamında, öğrenirken yada hatırlarken yada bir beceriyi ortaya koyarken beden bu işlevi nasıl destekleyebilir? Yaşadığımız duygular bedenimizi nasıl etkiler? gibi sorularla çocuklara bütüncül yaklaşmakta olduğumuzu söyleyebilirim.

İnsan, 3 temel öğeden oluşurken aynı zamanda bir sosyal ortamın içinde, ona ait bir üyesi. Günümüz dünyasında, başarıya sosyal becerilerin önemli katkı sağladığı bilinmekte. Bu anlamda biyo-psiko-sosyal bir varlık olarak çocuklarımızın akademik başarılarının yanı sıra psiko-sosyal gelişimlerini ve dengelerini takip etmek ve desteklemenin ve başlıca görevlerimizden olduğunu söylemeliyim.

10 yıl kanser hastalarıyla çalışmış bir psikolog olarak, sınavlar dünyasında başarılı olmak için çok çalışırken mutluluğun ne olduğu, yaşamın anlamının ne olduğu gibi kavramsal sorular da yine özel ilgi ve çalışma alanımda olduğunu söylemem yanlış olmaz. Hayatın her anının, çocukluklarının, gençliklerinin tadını çıkarabilen; içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarabilen ve iç güçlerini her geçen gün arttıran yeni bir nesile katkıda bulunma arzusu, hevesi ve heyecanıyla Pakkan ailesindeyim.

Elçin Biçer