Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.com.tr Bize Yazın!

Esra Porter

Esra Porter | Müzik Öğretmeni

Merhaba,

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü Gitar Ana Sanat Dalı mezunuyum. 24 Yıldır İstanbul’un farklı özel okullarında müzik ve gitar öğretmenliği yapıyorum. Müzik benim iyi ki’m. Müzik benim mesleğim, bitmeyen aşkım, dünyaya ve çocuklara ulaşmakta büyükelçim. Onların ruhlarına dokunmakta ve şekillendirmekte bildiğim en iyi yol.

Müzik derslerimiz, Beethoven’in sağır bir besteci, harika çocuk Mozart’ın şöhreti de sefaleti de yaşadığı bir hayatı olduğu, eserlerinin pek çoğunu ölmeden önce yakan J.S. Bach’ın bestelerinde müthiş bir matematik düzeni bulunduğu öğrencilerimle keşfettiğimiz ve bu bestecilerin eserlerini öğrendiğimiz keyifli bir serüvendir.

Her çocuk hayatı boyunca en az bir enstrümanı tanımalı ve çalmayı deneyimlemelidir. Çünkü erken yaşlardan itibaren müzikle uğraşmak görsel ve işitsel koordinasyonu sağlar, kas ve hareket yeteneklerini geliştirir, odaklanmaya yardımcı olur, depresyon ve kaygı durumlarını azaltır. Biz her bulduğumuz alanı, her boşluğu müzikle dolduracağız. Ruhumuzu doyurup, güzellikle, iyilikle besleyeceğiz. Sadece sınıflarda değil, dışarda, bahçede, koridorlarda müzik yapacağız.

Çünkü “ Hayatta müzik lazım değildir. Hayatın kendisi müziktir.”………..Mustafa Kemal Atatürk

Esra Porter