Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.com.tr Bize Yazın!

Serpil Çora

Serpil Çora | Okul Psikoloğu/Bölüm Sorumlusu

Merhaba,
Rehberlik servisinden…

Ben Uzman Klinik Psikolog Serpil Çora. 2010 tarihinden itibaren özel eğitim merkezinde, anaokul ve ilkokul kademlerinde rehber öğretmen olarak çalıştım. Psikoloji lisans ve Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimim boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, NP- Nöropsikiyatri Hastanesi Psikiyatri bölümlerinde, çeşitli rehabilitasyon merkezi, huzurevleri ve anaokullarında staj çalışmalarımı tamamladım. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca toplumsal duyarlılık projeleri kapsamında gönüllü olarak özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere özel ders verdim.

2012 yılında Istanbul Psikodrama Enstitüsü’nde başladığım psikodrama eğitiminin temel aşamasını bitirerek üst aşamada eğitimime devam etmekteyim. Öncelikle, öğrencilerimin mutlu birer çocuk olarak anda kalabildiğini, çocuk olmaktan keyif aldığını görmek ve bu konuda onlara destek vermek bana büyük bir heyecan veriyor. Öğrencilerimin olumlu benlik algısına sahip, kendileri ile barışık, duyarlı ve özgüveni yüksek birer birey olarak, onların sosyal duygusal ve bilişsel gelişimlerini desteklemek, olumsuzluklarla sağlıklı biçimde baş edebilmelerini öğretmek, duygularını tanıyarak kendilerini ifade ettiğini birlikte deneyimlemek, öğretmenlik hedeflerim arasında yer almaktadır. Bütün bunlara ek olarak, öğrencilerimin spontanlıklarını kaybetmeden, yaratıcılıklarını ortaya çıkardıkları ve kendilerini besledikleri bir hayat yaşayabilmeleri için bugüne kadar deneyimlediğim eğitim ve yöntemleri kullanmayı hedefliyorum.

8 yıldır farklı okullarda rehber öğretmen olarak çalışmış bir psikolog olarak öğrencilerimin mutluluğunun ön planda olduğu, yaşamlarının her alanında içlerinde var olan gücü ortaya çıkarabildikleri, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olmanın vereceği istek ve heyecanla Pakkan ailesindeyim.

Okul Psikoloğu