Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.k12.tr Bize Yazın!

Ekibimiz

Yasemin Pakkan | Kurucu

Merhaba,
Öğretmenlik ilmek ilmek öğrenilen bir meslek. 1974 yılında Türkiye’nin en iyi öğretmen okullarından biri olan Çapa Öğretmen Okulundan mezun olduğumda bunu çok iyi biliyordum. Aldığım eğitim, çocuklara masa başında değil, hayat içinde öğretmen olabileceğimi gayet iyi öğretmişti bana. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine adım attığımda aklımdaki tek fikir bu hikayeyi bitirip sınıfıma koşmaktı. İşte ilk ve tek aşkım olan öğretmenliğe böyle başladım…

Şişli Terakki ve Özel Üsküdar SEV Okulları’nda uzun yıllar öğretmenlik yaptım. Öğretmenliğini üstlendiğim örencilerimin okuma yazma öğrenmeye başlamalarından, büyük başarılara imza atmalarına kadar geçen sürece pek çok kez tanıklık ettim. Bir insanın gelişimindeki en önemli dönemleri olan okul hayatının hamurunu yoğurmayı işte ben öğrencilerimden bu dönemde öğrendim. Hepsine minnettarlık borçluyum.

2002 yılı bir başka heyecanın başlangıcı oldu benim için. Mesleğimin zirvesini yaşadığım bu dönemde kendi ismimi taşıyan eğitim kurumumla pek çok öğrencinin hayallerine eşlik ettim. Sayılar 18 yılda 2854 öğrencimin ülkemin önde gelen okullarına kabul edildiğini söylüyor. Elbet gururluyum. Ancak bilinmeli ki, başarımız asla tesadüflere yaslanmıyor; azim, yılmazlık ve çalışkanlık her zaman ana mottolarım oldu benim.

Şimdi #OkulumPakkan diyen öğrencilerimizle anlama odaklı öğrenmenin, öğrendiklerimizi beceriye dönüştürmenin ve sonucu olarak da merkezi sınavlarda kişiye özgü başarılar elde etmenin sevincini yaşıyoruz.

Ben Yasemin Pakkan; Pakkan Eğitim Kurumlarının ve Pakkan Okullarının kurucusuyum. İyi ki öğretmenim...

Yasemin Pakkan