Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.k12.tr Bize Yazın!

Ekibimiz

Arzu Buruk | Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Merhaba,
Marmara Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinden 2010 yılında mezun oldum. Öğrencilik yıllarımda çeşitli vakıflarda gönüllü öğretmenlik yaparak öğrencileri tanıma fırsatı buldum. Üniversite hocamın önerisi üzerine Yasemin Pakkan ile tanıştım. Mezun olduktan sonra gerçek anlamda öğretmenlik mesleğini eğitim fakültesinde değil Yasemin Öğretmenim ve ekibi sayesinde öğrendim. Öğrenciye ulaşabilen, samimiyet ve sınırın arasındaki görünmez çizgiyi kırmadan, kırılmadan çizebilen; öğrenmeye ve öğretmeye aşık öğretmenlerle başarılı ve mutlu öğrenciler yetiştirmeyi bu ekiple deneyimleme imkânı kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyum.

Öğrendiğim ilkeler doğrultusunda Yasemin Pakkan ekibiyle sekizinci yılımı doldururken sanki dünya savaşını ilk kez anlatıyor, nesneler, olaylar ve coğrafyadan ilk kez bahsediyormuş gibiyim. Bunun nedeni severek ve isteyerek öğrenmeye gelen öğrencilerimiz şüphesiz. Pakkan Okulları öğrencinin bu motivasyonunu hep yüksek tutmayı başaran ve “meraklı öğrencilerin” karşısında öğretmenleri sahneye çıkaran bir okul.

İşin benimle ilgili olan “Sosyal Bilgiler” kısmına gelince; yapacağımız şeyler çok fazla. Bu doğrultuda öncelikle öğrencilerime Sosyal Bilimlerin temel kavram ve yöntemlerini kullanarak doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmalarına eşlik edeceğim. Duyarlı bireyler olarak yetişmesine yardımcı olurken yaşadığı çevrenin ve dünyanın geçmişiyle ve şimdisiyle birlikte keşifler yapacağız.

Demokratik ve çağdaş bireylerin yetişmesinde ve bu değerleri yaşatmada istekli, farkındalığı yüksek, bilgiyi ve eğlenceyi paylaşarak çoğaltacağımız bu güzel okulda birlikte olmak çok keyifli olacak…

Arzu Buruk