Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.k12.tr Bize Yazın!

Ekibimiz

Deborah Derya Riji | Türkçe Öğretmeni

Merhaba,
Öğretmenlik öğrencilerin yalnız aklına değil kalbine, hayatlarına da dokunmaktır. Benim öğretmenlik sevdam, lise yıllarında tarih öğretmenimin benim hayatıma yaptığı ufak bir dokunuşla başladı. Bu yüzden 2000 yılında Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne başladım. Ardında aynı üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği üzerine tezsiz yüksek lisans yaparak 2006 senesinde mesleğe atıldım. 14 yıl boyunca Avrupa Kolejinde çalıştım. Yolumun Yasemin Öğretmenle kesişmesiyle de bu güzel ekibin bir parçası oldum.
Öğrencilerime kendilerini doğru ifade edebilmeleri, duygularını kâğıda doğru bir şekilde aktarabilmeleri, günü geldiğinde hangi meslek dalında olsalar bile dillerini en doğru şekilde kullanabilmeleri için Türkçenin sadece bir ders değil, yaşam boyu öğrenilen ve hayata aktarılabilen hatta hayatın ta kendisi olan bir süreç olduğunun bilincini kazandırmaya çalışıyorum.

Sözcüklerin, tümcelerin, kitapların sihirli dünyasında kaybolmuş bir öğretmen olarak, benimle birlikte öğrencilerimin de bu dünyayı keşfetmelerini sağlamak benim için çok keyifli bir süreç olacak.

Deborah Derya Riji