Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.k12.tr Bize Yazın!

OKULUMUZ

Destek Hizmetler

YEMEK FİRMAMIZ: SARDUNYA

1976 yılından bu yana yalnızca gıda üretimi ve hizmeti alanında faaliyette bulunan Sardunya 2022 yılı itibariyle 1.100’ün üzerinde iş yerinde, günde 200.000 kişiye yemek hizmeti veriyor. ISO 9001-2000 Kalite Güvence Sistemi’ni örnek bir seviyede uygulayan markamız ulusal ve uluslararası kalite standartlarını da eksiksiz yerine getiriyor.

Sardunya; kadrosunda yer alan diyetisyenler, gıda mühendisleri, yöneticiler ve usta aşçılardan oluşan yetkin bir komisyonla aylık üretilecek master menüleri oluşturur.
Bu menüler, trafik ışıkları esas alınarak geliştirilen ‘Renklerle Sağlıklı Beslenme Projesi’ kapsamında kalorilendirilerek paylaşılır. Okul yönetiminin ve Sardunya yetkililerinin oluşturduğu komite ile yemek seçimi gerçekleştirilir. Bu komitede öğrenciler, veliler, okul yönetimi, diyetisyen yer almaktadır. Beslenme Dostu Okul Programı çerçevesinde öğrencilerin dengeli beslenmesi için gerekli çeşitliliğin sağlanması, Sardunya’yı farklı kılan bir diğer uzmanlık konusudur.

Mutfak özelinde oluşturulan menüler nitelikli malzeme ve usta ellerde işlenerek yemeğe dönüştürülür. Kalite, lezzet ve gıda güvenliği için uygulamalar her mutfakta aynı talimatlarla yapılır ve kontrol altında tutulur. Örneğin:
· Tüm çiğ sebzeler en az 3 kez yıkanarak servis edilir.
· Bir sıcak yemek servise kadar en az 4 kez sıcaklık kontrolünden geçer.
· Kullanılan ekipmanlar, her kullanım öncesi ve sonrası temizlenir, dezenfekte edilir.
· Sardunya personeli günde en az 16 kez ellerini yıkar.
· Dolaptaki ürünlerin günde en az iki kere sıcaklık ve uygunluk kontrolü yapılır.

SAĞLIK 

Okulumuzda tam zamanlı bir okul hemşiresi ve anlaşmalı olduğumuz 'Acil Doktorlu Kara Ambulansı Hizmeti' mevcuttur.

 TEMİZLİK

Okulumuzun 7/24 temizliği konusunda iş yeri deneyiminde ve tesis yönetiminde lider şirket ISS World'ten destek alıyoruz. Daha yüksek iş performansı sağlayan, hayatı kolay, verimli ve keyifli hale getiren mekan yaratma çözümleri ve özen gösteren çalışanlarıyla okulumuzda yüksek standartları korumamızı sağlayan firma öğrencilerimizin ve tüm ekibimizin sağlığı için uygun ortamlar yaratıyor. https://www.tr.issworld.com/